ZeeuwsenZO
  • Over ZeeuwsenZO
  • Disclaimer
Volg ons
ZeeuwsenZO

Voel je thuis in Zeeland

ZeeuwsenZO
  • Agenda
  • Waar gaan we heen?
    • Domburg
    • Goes
    • Hulst
    • Middelburg
    • Renesse
    • Veere
    • Vlissingen
    • Het strand
  • Wat gaan we doen?
    • Bezienswaardigheden
    • Festivals
    • Proeven
    • Shoppen
    • Uitjes
    • Met kinderen
  • Waar gaan we eten?
  • Waar gaan we slapen?
  • Wat zeggen ze?
  • Hulst
  • Wandelen

Stadswandeling door Hulst

  • 15 september 2017
  • Grace
Total
7
Shares
7
0
0

Een stadswandeling of een fietstocht door het charmante centrum van Hulst is zeker de moeite waard. In de stad zijn nog verschillende oude gebouwen bewaard gebleven, zoals de Basiliek, het Stadhuis en Baudeloo. Wil jij een heel rondje maken? Loop of fiets dan met me mee.

Het startpunt is de Grote Markt in Hulst. Hier vind je het Stadhuis, Gouverneurshuis en ook de beroemde Sint Willibrordusbasiliek. Echt een must om te bezoeken wanneer je in Hulst bent.

Sint Willibrordusbasiliek Hulst
Sint Willibrordusbasiliek

Vanuit de Grote Markt loop of fiets je via de Graauwse poort richting de vestingwallen. Aan de Glacisweg heb je een prachtig zicht op de wallen, bastions en ravelijnen.

Zin in een flinke wandeling? Snuif dan de historie op in De Linie en loop of fiets via de Liniedijk loop of fiets je richting Fort Moerschans en de bloederige geschiedenis van de stad.

Of ga vanuit hier over de stadswallen langs de Gentsepoort en het beeldje van Reynaert de Vos de stad weer naar binnen.

Dit is een goed moment voor een pauzemomentje of een ijsje. Plof gerust even neer bij De Beleving of op het terras op de Grote Markt.

Op het terras op de Grote Markt in Hulst

Om het eten even te laten zakken, duiken we hierna het Museum De Vier Ambachten. Dit streekmuseum is gevestigd in een mooi oud pand en leert je van alles bij over vlas en de lokale klederdracht. Maar ook leer je meer over Reynaert de Vos en de geschiedenis van Hulst.

Na het museum vertrek je richting de Nieuwe Bierkaai en de oude Keldermanspoort. Bij deze poort en het Ravelijn ga je de vestingwallen weer op naar de oude Stadsmolen.

De Stadsmolen

Maak daarna de route compleet en maak het rondje vestingwallen helemaal af totdat je weer bij de Graauwse poort bent. Vanuit hier kun je naar het startpunt van deze stadswandeling en neerploffen op een terrasje.

Total
7
Shares
Share 7
Tweet 0
Pin it 0
Avatar foto
Grace

Grace is voor de liefde verhuisd naar Zeeland, waar ze woont samen het haar vriend en kat in een monumentaal huisje. Naast klussen, verbouwen en knuffelen met de kat is ze graag creatief bezig in huis. Van DIY's tot makkelijke knutsels. Ook trekt ze er graag op uit in Zeeland om de tofste hotspots, festivals en winkels te ontdekken.

Ook leuk om te lezen
View Post

Natuurgebied Oranjezon

  • 28 juni 2020
View Post

5 aanraders in de gemeente Hulst!

  • 13 juni 2020
View Post

Stadswandeling door Veere

  • 22 mei 2020
Zomerfilm Hulst 2018
View Post

Filmpje kijken in de Zeeuwse openlucht

  • 12 augustus 2019
Vestrock Junior 2018 Nienke Vlog ZeeuwsenZO
View Post

Op Vestrock Junior met Nienke

  • 5 juni 2018
Stadswandeling Middelburg Stadsavonturen Storytrail
View Post

Stadswandeling door Middelburg met Storytrail

  • 27 juni 2017
Vestrock 2017 Vrijdag Vlog Festival
View Post

Vestrock

  • 4 juni 2017
View Post

Hulst: de mooiste vestingstad van Zeeland

  • 17 mei 2017

Geef een antwoord Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Schrijf je in

Voor de laatste Zeeuwse nieuwstjes en acties

ZeeuwsenZO
  • Over ZeeuwsenZO
  • Disclaimer
Voel je thuis in Zeeland

Input your search keywords and press Enter.